Krofne nga Teuta Kazaferi
Krofne nga Teuta Kazaferi

Krofne nga Teuta Kazaferi

Kuzhint.com

Ne nje en te thelle i perzien 500 gr mielle me dy luge sheqer nje vanile dhe gjysem pako kvaseci si dhe me tri veze dhe nje filgjan kafe me vaj.

Kete mas te perzier enxen me qumesht derisa teformohetnje brume.

Ky brumin duhet te vije dy here dhepastaj marrim dhe i ftollojm

Nga peta e talluar i prejm me gote dhe pastaj ifergojm ne vaj derisa te marrin ngjyren e deshiruar dhe pasi ti largojm nga vaji siper i dekorojm me qokollat te shkrir dhe sheqer pluhur.

Receta e derguar nga Teuta Kazaferi


Fjalet kyqe : krofne  teuta  kazaferi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me krem djathi
Torte me limon e bere nga Albana Osmani
Oblland me qokollad