Krofne  nga Femije Memedi-Sula
Krofne nga Femije Memedi-Sula

Krofne nga Femije Memedi-Sula

Kuzhint.com

Ne nje ene qesim 500 ml qumshte, 4 veze, 1kg mielle, kfasac, pak krip dhe pak sheqer sipas shijes dhe me keta perbers e zem brumin mire dhe lem me pushu 1 ore qe te dyfishohet mbas te fry brumi e kam perzier edhe dy tre her tjera e pastaj e kam tallu si ne foto dhe prap i kam len gjysme ore ashtu sic i kam prer dhe pastaj i kam fergua (i kam pjek) ne tigan me vaj te nxeht deris te marrin ngjyren si ne foto

Ju befshin mire nese vertet i gatuani.


Fjalet kyqe : brumera  krofne  femije  memedi  sula  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek i shpejt me karota
Revani e shijshme
Maske nga majdanozi për  nje fytyrë të pastër