Krofne me cokolad nga “Adelina ”
Krofne me cokolad nga “Adelina ”

Krofne me cokolad nga “Adelina ”

Kuzhint.com

Perbersit:– 500 g mill– 60 g sheqer– 1 lug t’sheqerit kryp– 40 g Margarin– 2 vo amo vetem e kuqja ju vyn– 125 ml tomel– 125 ml uj– maj te bukes

– Millin, krypin Edhe sheqerin i perzini maspari bashK

– tani majin e bukes e perzini bashk me ujin maspari tani Edhe tamlin

– tani i qitni krejt bashk Edhe duhet mi ngjesh dej t’ju doket taman*30 min e Leni me Poshu

Masanej ja bani formen qysh duhet (per biren nmidis muni me marr kapakin e shishes)

Apet 20min * mi la me poshuE tani n’vaj si petullat mi ba


Fjalet kyqe : brumera  krofne  cokolad  adelina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe me mishë të bluar
Po ju shkakton puna shtim ne peshe
Njeriu me i vjeter ne botë dhe sekretet e saj