KROASAN ME COKOLLATE
KROASAN ME COKOLLATE

KROASAN ME COKOLLATE

Kuzhint.com

Perberesit per brumin jane: 500 gr miell, 200 ml qumesht te vaket, 2 veze, 1 luge maja buke, 1 vanilje, 150 gr sheqer, 2 luge mjalte, nutella per mbushjen, dhe nje te verdhe veze per lyrje Pergaditja, Ne nje ene te madhe e gatuajm brumin nga perbersit e me siper dhe e leme te pushoje dhe te dyfishohet pastaj marrm brumin e hapim ne nje pete te madhe 5 mm. pastaj e presim bumin ne trekendesha dhe ne mes te çdo trekendeshi vendosim nga nje luge kafe me nutella.

I mbledhim trekendeshat nga pjesa e trashe deri ne fund duke i bere role, i vendosim ne tepsi me leter te shtruar dhe i leme perseri te dyfishohen derisa te nxehet furra per pjekje, Me pas i lyejme nga siper me te verdhe veze te perziere me pak qumesht dhe i pjekim ne 180 ° per 15 minuta.

Ju befte mire!


Fjalet kyqe : brumera  kroasan  cokollate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Xhenxhefili si perbers dhe vetit  e tij
 Fondant per torte
Gurabia nga Egzona