Krepa (pallaqinka) me nutella
Krepa (pallaqinka) me nutella

Krepa (pallaqinka) me nutella

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 vezë , 400gr miellë , 700 ml qumesht, sheqer vanil, nje lug vaj

Pregaditja e recetës :

Ne nje en te thelle i perziem të gjitha keto përbërs dhe e lem brumin për gjysëm ore në frigorifer që të pushoj.

Pastaj i skuqim ne nje tigan me margarin dhe i lyejm me nutella ose sipas deshires.

Ju bëft mirë.


Fjalet kyqe : brumera  krepa  pallaqinka  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë e shpejtë
Lamingtons- Receta
Si ti largojme lyrthat ne trup!!!