Krem supe me kungulle per femijet nga mosha 1 vjeqe
Krem supe me kungulle per femijet nga mosha 1 vjeqe

Krem supe me kungulle per femijet nga mosha 1 vjeqe

Kuzhint.com

Perberesit:

 • 350 gr Kungull
 • Gjysem qepe
 • 500 ml Lengu supe
 • 50 ml Ajke
 • Vaj, krip dhe piperPergaditja:Kungullit ua heqim levoren dhe farat dhe e presim ne katror te vegjel. Qepen e presim imet e qesim ne tigan dhe e fergojme me pak vaj pastaj ia shtojme kungullin dhe e lem pak te fergohet dhe ne fund lengun e supes.

  E mbulojme me kapak tiganin.

  Pasi te jete zier kungullin e largojme nga zjarri dhe me mikser e bejme pure.

  Ia shtojme ajken dhe ne fund kripen dhe piperin.


Fjalet kyqe : supa  krem  supe  kungulle  femijet  mosha  vjeqe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallate me laker jeshile, fasule syzeza dhe kikirika!
Pogaqe me djathë dhe spinaqë
Kifle me mermellad