Krem supë me kungullë për fëmijë1 vjeq
Krem supë me kungullë për fëmijë1 vjeq

Krem supë me kungullë për fëmijë1 vjeq

Kuzhint.com

Perberesit:

350 gr Kungullë,

Gjysem qepe,

500 ml Lengu supe,

50 ml Ajke,

Vaj, krip dhe piper.

Pergaditja:

Kungullit ua heqim levoren dhe farat dhe e presim ne katror te vegjel.

Qepen e presim imet e qesim ne tigan dhe e fergojme me pak vaj pastaj ia shtojme kungullin dhe e lem pak te fergohet dhe ne fund lengun e supes.

E mbulojme me kapak tiganin.

Pasi te jete zier kungullin e largojme nga zjarri dhe me mikser e bejme pure.

Ia shtojme ajken dhe ne fund kripen dhe piperin.


Fjalet kyqe : supa  krem  supe  kungulle  femijet  mosha  vjeqe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsire  e zbutur me shurup me kakao
Pite me mishë nga ne
Ja disa ushqime qe forcojne imunitetin