Krem me peshk te tymosur per baguette
Krem me peshk te tymosur per baguette

Krem me peshk te tymosur per baguette

Kuzhint.com

Perberesit: 150 gr Filet trofte i tymosur 1 Luge gjelle schmand 100 ml Ajke Krip Piper 1 Luge gjelle Buter (gjalp) Baguette i prere ne feta(16 copa) 1-2 Koper 5 Luge qaji hajvar trofte Pergaditja: Nga nje pjese e troftes se tymosur presim 16 copa te vogla e te holla per dekor.

Pjesen tjeter te troftes se bashku me schmand e bejme pure me mikser.

Hedhim pastaj puren ne nje ene te thelle.

Rrahim ajken deri sa te trashet dhe e hedhim te pureja.

I hedhim krip e piper dhe e lem kremin ne frigorifer per 30 minuta te ftohet.

Ne tigan hedhim gjalp dhe i fergojme fetat e bukes ne te dy anet duke i sperkatur me pak krip.

Mbushim shiringun e kuzhines me kremin e pergaditur dhe i hedhim siper te gjithave fetave te bukes.

Siper kremin qe ndodhet mbi feten e bukes hedhim pak koper te prere imet, pjeset e vogla te troftes qe i kemi prere si dhe hajvarin. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere >>http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  krem  peshk  tymosur  baguette  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me biskota
Rizoto me bizele dhe karota tegatuajm.com
Kifle hajmali