Krem me nestle dhe banane
Krem me nestle dhe banane

Krem me nestle dhe banane

Kuzhint.com

Perberesit per nje gote: Nje banane Gjysem luge gjelle nestle 100-150 ml Ajke 200 ml Qumesht i ftohet Pak sheqer Pergaditja: Bananes ia heqim levozhgen dhe e presim ne feta.

Hedhim qumesht ne nje ene te ngushte dhe te thelle ia shtojme bananen, nestlen dhe me blinder e bejme pure.

E rrahim disa minuta deri sa te shkumoj masa.

Marrim 2 luge gjelle nga masa dhe masen tjeter e vendosim te akulli qe te ngrihet pak (te krijoj copa akulli).

E rrahim me mikser ajken se bashku me dy luge gjelle qe morrem nga milkshake dhe pak sheqer deri sa te trashet kremi. Pasi te jete ngrire milkshake e rrahim prap me blinder pastaj e mbushim goten dhe siper ia hedhim me ane te shiringut te kuzhines ajken e rrahur. Milkshake e pergaditur nga faqja ne facebook Te Gatuajm. 200 ml Qumesht i ftohet Pak sheqer Pergaditja: Bananes ia heqim levozhgen dhe e presim ne feta.

Hedhim qumesht ne nje ene te ngushte dhe te thelle ia shtojme bananen, nestlen dhe me blinder e bejme pure.

E rrahim disa minuta deri sa te shkumoj masa.

Marrim 2 luge gjelle nga masa dhe masen tjeter e vendosim te akulli qe te ngrihet pak (te krijoj copa akulli).

E rrahim me mikser ajken se bashku me dy luge gjelle qe morrem nga milkshake dhe pak sheqer deri sa te trashet kremi. Pasi te jete ngrire milkshake e rrahim prap me blinder pastaj e mbushim goten dhe siper ia hedhim me ane te shiringut te kuzhines ajken e rrahur. Milkshake e pergaditur nga faqja ne facebook Te Gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  krem  nestle  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Medalion me mishë lope dhe asparagus
Farat e kungullit! Lexo me  shume per vetit.
Torte e zezë