Krem mascarpone me boronica
Krem mascarpone me boronica

Krem mascarpone me boronica

Kuzhint.com

Perberesit:

500 gr Mascarpone,

300 ml Krem kosi,

8 Luge gjelle sheqer,

2 Pako sheqer vanille,

6 Luge gjelle leng limoni,

500 gr Ajke,

400 ml Kompote boronice.

Pergaditja:

Mascarponen, krem kosin, sheqerin, sheqer vanillen dhe lengun e limonin e perzime me mikser.

Ajken e rrahim me mikser deri sa te trashet dhe e bashkojme me kremin me mascarpone.

Boronicat i kullojme dhe me gjysmen e kremit i bejme pure me blinder.

Gotat i mbushim duke i hedhur se pari krem me boronica pastaj krem mascarpone e keshtu me rradhe. chefkoch. de.


Fjalet kyqe : embelsira  kreme  mascarpone  boronica  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte si katror shahu
Tav me mishe dhe perime
Si te gatuajm buke shtepie