Krem mascarpone me çokollatë
Krem mascarpone me çokollatë

Krem mascarpone me çokollatë

Kuzhint.com

Perberesit:

  • 150 gr Mascarpone
  • 150 gr Gjize per torte (Magerquark)
  • 1 Luge gjelle sheqer
  • 75 gr Ajke
  • 50 gr Cokolate
  • 25 gr Festek te coptuar

Pergaditja:

Mascapronen me gjizen dhe sheqerin i perzim.

Ajken e rrahim me mikser deri sa te trashet dhe ia shtojme perzierjen me mascarpone.

Presim nga cokolata role te vogla ndersa cokolaten tjeter e shkrime dhe e qesim te masa me siper.

Perberesit jan per 4 gota desertin.

Para se te servohet te dekorohet si ne foto po qe se ju pelqen.

Burimi: www. lecker. de

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  krem  mascarpone  cokolate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota të bukura për fëmijë
Brownie me çokolate te bardhe dhe te zeze
QOFTE ME PATATE