Krelan(proja) me miell misri dhe djathe nga tegatuajm
Krelan(proja) me miell misri dhe djathe nga tegatuajm

Krelan(proja) me miell misri dhe djathe nga tegatuajm

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 gota me kos, 2 gota me vaj, 2 gota me uje, 2 peciva dhe pak kripe, 200 gr djathe, Miell misri derisa te formohet nje brum jo shume i trashe

Pregaditja e recetës :

Ne nje en te thelle i bashkojm te gjithe perbersit e me siper te lengshem pastaj ia shtojm edhe millin e perzier me peciva ia qesim edhe djathin e grimcuar(nese deshironi mundeni ti qitni edhe( spinaq,, hithra, qep te reja etj) i bashkojm mire dhe masen e fituar e qesim ne nje tepsi te lyer me gjalp siper mundeni ti qiteni edhe susam dhe e pjekum ne temperatur 190 grad.

Ju beft mire nese e gatuani!


Fjalet kyqe : receta  tegautajm  krelan  proja  miell  misri  djathe  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Hajvar alla turkë për mëngjeset e dimrit
Pogaqe me pet
Peshk të rreshkur të aromatizuar me erëza