Krahe pule te pjekura ne furre nga Luljeta Morina
Krahe pule te pjekura ne furre nga Luljeta Morina

Krahe pule te pjekura ne furre nga Luljeta Morina

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg krahe pule, soya sos dhe veget, biber te kuqe, biber te zi dhe vaj ulliri, fara te specave djeges, majonez hudher dhe krip

Pregaditja e recetës :

Krahet e pules ne fillim i lajme mire dhe ju qesim soya sos, erza, biber te kuqe, biber te zi, vaj ulliri, fara te specave djeges i perziejm mire dhe i lem per 3 ore me pushu deri sa te marinohen mire pastaj i vendosim ne nje tepsi dhe pjekim ne furre te nxeht me temperatur 200 grad per 1 ore nderkoh marrim nje pjate dhe qesim majonez ku aty i grim hudher i qesim pak krip dhe e perziej mire para se ta sherbejm.

Ju befshin mire nese vertet i pergatitni ne kete menyre !


Fjalet kyqe : krahe  pule  pjekura  furre  luljeta  morina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si të jeni të shëndetshëm edhe gjatë vjeshtës
Dietë e shpejtë me qumësht, 3 ditë për të rënë nga pesha
Video shokuese nga fabrika e mishit , po  ne  a hamë produkte të tilla në Kosovë