Komposto prej pjeshkave
Komposto prej pjeshkave

Komposto prej pjeshkave

Kuzhint.com

Per te gjithe ju qe e keni kerkuar receten e kompostove te pjeshkave!

Per masen e perbersve vendosni ju se sa kavanoza deshironi te pergaditeni.

Qerojm pjeshket duke u hequr lekuren dhe pjesen e fares i ndajm me dy ose ne feta sic i deshironi dhe mbushni kavanozet.

Pastaj per cdo kavanoz mesatarisht llogaritet nga 2 lug sheqer per secilen dhe e shkrin me uj te ftohte.

Duke i mbushur kavanozat. dhe pastaj i mbyllim mire me kapakbduke b i fut ne nje en te madhe duke i mbuluar te gjith kavanozat me uje dhevsapo te valoj uji pas 5-10min i heqim nga uji dhe i lem te ftohen.


Fjalet kyqe : turshi  komposto  prej  pjeshkave  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Humbni peshë brenda natës me këtë ilaç magjik
Torte e shpejt me  Kokos
Sardele te pjekura me ereza dhe parmesan