Komposto molle me vanilje nga te gatuajm
Komposto molle me vanilje nga te gatuajm

Komposto molle me vanilje nga te gatuajm

Kuzhint.com

Perbersit; uje 700 ml. sheqer 9 luge gjelle, vanilje 1 pako, molla 5 copa.

Përgatitja: Lahen mollë, qerohen dhe prehen ne forma sipas deshires apo edhe si ne foto dhe siper i hedhim pak leng limoni qe te qendrojn 5 minuta

Ne nje ene qesim ujin dhe sheqerin dhe i lem qe te vlojn pastaj pasi te ket marr uji vale ia shtojm vaniljen dhe mollat e prera dhe ashtu i lem qe te ziejm per 10 minuta

pas 10 minutave zier e largojm enen nga soba dhe marrim një kanaçe sterilizuar vëndosim molllat njeher ne te pastaj ia, hedhim ujin e vluar per ta mbushur kavanozaen e mbullojm me kapak dhe pastaj kthehen per mbys qe të mbyllet hermetikisht.


Fjalet kyqe : turshi  komposto  molle  vanilje  gatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca turshi nga tegatuajm.com
Ushqimet më të mira për meshkujt
Toptha Rafaello te ndryshme nga tegatuajm