Kofshe pule te marinuara me jogurt
Kofshe pule te marinuara me jogurt

Kofshe pule te marinuara me jogurt

Kuzhint.com

Marrim 5 kofshe pule.

Ne nje qese frizi hedhim 6 luge gjelle jogurt, 2 luge gjelle salce domatesh, dy thelpi hudhre te qeruara dhe te prera pergjysem, pak piper te zi, krip, majoran, borzilok, oregano, thymian, rosmarin dhe pak ereza te perziera.

Perziejme masen mire dhe e provojme edhe njehere per krip (krip hedhni sipas nevojes).

Pasi ta kemi perzier masen i hedhim kofshet e pules.

E perziejme me kujdes marinaden dhe kofshet e pules pastaj e mbyllim qesen dhe e lem ne frigorifer 24 ore.

Te pjeken ne furre me vaj ose ne grill. Te pergaditura nga Tegatuajm


Fjalet kyqe : kofshe pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me krem dhe banane
Supë turke me thjerrëza të kuqe
Ëmbelsir me kakao e pergatitur nga une