Kofsha pule  me patate ne furr
Kofsha pule me patate ne furr

Kofsha pule me patate ne furr

Kuzhint.com

Perberesit: -1 kg Kofsha pule, -1 qepe, -500 gr patate, - disa speca --erza dhe krip sipas deshires. Pergatitja: Zijeni pak kofshat e pules dhe ruajeni lengun duke e hedhur ne tave pak e nga pak.

Hidhini te gjithe perberesit tjer te prer ne kube dhe renditni mire dhe shtojani lengun e mishit dhe futen ne furre tenxeht ne 200 grad per rreth nje ore, me pas vendosni kofshet e pules siper dhe prap futeni ne furre edhe per 10 minuta duke e ngrit telin e furrel me lart dhe duke i kthyer here pas here kofshet qe te skuqen ne te gjitha anet. Ju befte mire! Reseta e pregaditur nga ne >>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  kofsha  pule  patate  furr  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 KOKTEL ME KIVI PËR HUMBJEN NË PESH
Kekë me çaj
Kekë i shpejt me krem qershie