Kjo është femra që mposhti kancerin me ananas
Kjo është femra që mposhti kancerin me ananas

Kjo është femra që mposhti kancerin me ananas

Kuzhint.com

Një femër angleze, sipas doktorëve, i kishin mbetur vetëm 5 vite jetë për shkak të kancerit në tiroide, por ajo gjeti mënyrën si të fitonte betejën me tumorin: duke ngrënë ananas dhe duke lënë burrin.

Candice-Marie Fox e refuzoi kimioterapinë pasi kishte parë se si disa të afërm të saj nuk kishin shpëtuar nga trajtimi.

Në vend të saj, ajo nisi të hante rrush, limona, mollë, kivi, banane dhe ananas, duke hequr dorë tërësisht nga mishi.

Brenda 6 muajsh, kanceri i saj i gradës së katërt u zhduk pothuajse plotësisht dhe kjo gjë është konfirmuar edhe nga mjekët.

Candice-Marie Fox, 31 vjeqare, kur kuptoi se ajo kishte kancer tiroide tre vjet më parë vendosi për të luftuar sëmundjen duke ngrënë ushqime të shëndetshme ajo tha qe Stresi dhe mishi e ushqejnë kancerin, kështu që unë hoqa dorë prej tyre.

Burri nuk më mbështeste më në këtë aspekt, kështu që e lashë edhe atë.

E zhduka kancerin me fruta dhe me pozitivitet tregon 31-vjeçarja.


Fjalet kyqe : keshilla  femra  mposhtur  kancerin  ananas  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

REVANI me GRIZ
Torte me pete te gateshme nga ; Egzontina Ismaili
Hallvë  me miellë irmiku dhe me sos çokollate