Kinder torte
Kinder torte

Kinder torte

Kuzhint.com

Përbërësit: Peta te gateshme me kakao 300 gr qokollad kuzhine Përbërësit për kremin: 600 ml qumësht 6 lugë miell 250 gr sheqer pluhur 2 kese vanil sheqer 250 gr margarin Përgatitja: .

Nga 600 ml qumësht ndajmë një gotë të vogël dhe e përziejmë me miellin ndërsa pjesën tjetër të qumështin e qesim që të vlojë.

I shtojmë miellin e përzier me qumësht dhe e ziejmë si puding.

E lejmë të ftohet pastaj e përziejmë me margarinën e rrahur me mikser dhe me sheqer pluhur. Me këtë masë i lyejmë petatne mes si dhe me qokollad te zezete shkrir ne avll, i shtypim pak me dorë që të ngjiten më mirë dhe i lejmë në vend të freskët deri sa të zbuten petat.

Permbi zbukurojme me qokollad. Per renditjen e tortes shikone foton.


Fjalet kyqe : embelsira  kinder  torte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e lehte
Harroni ku i leni gjërat? Ja si shpjegohet kjo!
RECETA BAZE PER KREPA