Kifle turke gatuar nga Liridona Karjagdiu
Kifle turke gatuar nga Liridona Karjagdiu

Kifle turke gatuar nga Liridona Karjagdiu

Kuzhint.com

Perbersit:

1 gote e (ujit) me qumesht te ngroht

1 gote me uje te ngroht

2 vez

Kfasac (aditiv per brume)

E len brumin me ardh per 1 ore

Djath per mbushje

Pergaditja:

I ndajm kulaqet pake ma te mdhej se te pites i shtrim me otllagi pet te vogla ka 3 copa i lym me margarin pastaj i shtrim pet te madhe i lym me djath edhe ja japim format


Fjalet kyqe : brumera  kifle  turke  gatuar  liridona  karjagdiu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Llumi i kafes turke: enkas për bukurin dhe shtëpin
Mos i hidhni lëkurat e bananes
Biskota me sherbet