Kifle te shpejta me kosë nga tegatuajm
Kifle te shpejta me kosë nga tegatuajm

Kifle te shpejta me kosë nga tegatuajm

Kuzhint.com

Perbersit:

2 Gota te ujit kosë,

1 gote te ujit vaj,

4 te bardha te vezes

pak kripë,

Djath per mbushje,

miellë sipas nevojes.

Per lyerje:

1 e kuqe e ves edhe susam.

Pergdaitja:

Te gjithe perbersit i bejme bashke duke i ulur me miell deri sa te formojme nje brume homogjn dhe njellos si kiflet e zakonshme i shtirjm me pic i mbushim dhe i mbushim me djath i rendism ne nje tepsi i lyejm me nje te kuq te vezes i sperkasim me susam dhje i pjekim per 20 min ne tem 150 grad.

Te gatuara nga tegatuajm.

Ju befte mire.


Fjalet kyqe : brumera  kifle  shpejta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pop kek  me rende
Livanda më efikase sesa ilaçet për trajtim të ankthit
Rollad me oblland