Kifle te mbushura me molla
Kifle te mbushura me molla

Kifle te mbushura me molla

Kuzhint.com

Perberesit:

*3 luge sheqer

*200 gr gjalp

*1 gote qumesht i vaket

*700 gr miell ose sipas nevojes dhe

*2 lug maja

Per mbushje: mund te perdorni molla ose qfar te deshironi

Pergatitja:

Marrim nje en dhe nga perbersit e me siperm bejme brumin dhe e leme te vij per afersisht 1 ore.

Pasi brumi eshte gati e ndajme ne dy gjysema brumin dhe bejm ne nje pete si rrethe dhe fillojme duke e prer si ne foto qe pastaj te bejme kiflet dhe ate duke i vendos flezga molle ne mes dhe pastaj i mbeshtjellim

Pasi te kemi perfundu me te gjithe brumin siper i lyejm me te verdhen e vezes dhe i leme qe te vijne edhe pak deri sa te ngrohet furra.

Ngrohim furren ne temp.. 200 grad C dhe i pjekim

Shihe fotonper gatimin e kifleve


Fjalet kyqe : brumera  kifle  mbushura  molla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Peshqi me perime ne furre
Domate te mbushura
Lëngu i qepës ndihmon të luftoni smundjen e diabetit