Kifle te gatuara  nga >Ariane Barbatovci <
Kifle te gatuara nga >Ariane Barbatovci <

Kifle te gatuara nga >Ariane Barbatovci <

Kuzhint.com

Perberesit: *3 veze *3 luge sheqer *200 gr gjalp *1 gote qumesht *700 gr miell dhe 2 lug maja Pergatitja: Per mbushje mund te perdorni nutella Nga perbersit e me siperm bejme brumin dhe e leme te vij per afersisht 1 ore. Pasi brumi eshte gati e ndajme ne gjysea dhe bejm nje rreth dhe fillojme te bejme kiflet duke i vendos qokollad ne mes pasi jane gati duhet ti leme qe te vijne edhe pak deri sa te ngrohet furra.

Ngrohim furren ne temp.. 180 grad C dhe i pjekim per 30 min...


Fjalet kyqe : brumera  kifle  gatuara  ariane  barbatovci  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me veze dhe patate
Krem i shijshem me gështënja
Pilaf  i shpejtë me fide