Kifle me peta te gateshme
Kifle me peta te gateshme

Kifle me peta te gateshme

Kuzhint.com

Pergaditja: 100 gr Arra te bluara i perziejme me 100 ml ajke, 2 luge gjelle sheqer dhe sheqer vanille sipas deshires. Marrim nje pako me peta te gatshme e vendosim mbi tavolinen e punes e shtrim dhe ia hedhim siper tere masen e pergaditur me larte.

Bejme role peten dhe pastaj e presim ne copa 1. 5cm. I vendosim copet ne tepsi te mbuluar me leter kuzhine dhe i lem te piqen ne furre ne temperatur 180 Grad deri te marrin ngjyre kafe te qelet. Pasi te piqen i largojme nga furra i lem te ftohen dhe siper i lyejme me glasur te pergaditur me sheqer pluhur dhe leng limoni. E perkthyer nga www. tegatuajm. com Quelle: forum. glamour. de


Fjalet kyqe : embelsira  kifle  peta  gateshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbelsirë me dekor
Torte e shijshme me krem kokosi
Gershet kifle