kifle me perime
kifle me perime

kifle me perime

Kuzhint.com

500 gr. miell 1 majë e luges me kripë 2 lugë vaj gjysmë pluhur pjekje ujë i vakët nëse është e nevojshme Phil: 1 qepë 1 karotë 1 piper 1 kungull i njomë një brokoly kripë, piper dhe perime vaj Veshje: 1 vezë 1 lugë gjelle vaj ulliri Përgatitja: Së pari të përgatisë mbushje. Për pak vaj te skuqura me qepë. Shtoni karrota te copëtuar imët, pak kripë dhe supë. Shto speca te prerë në kube, brokolin gjithashtu dhe i perzien sebashku der sa te kaverdisen. Shto erëza dhe leri te fergohe.. Ne anen tjeter e pergadisim brumin me 500 gr miell me 1 majë e luges me kripë 2 lugë vaj gjysmë pluhur pjekje ujë i vakët.

Marrim brumin dhe e rrafshojme dhe dhe e ndajme ne dy pjese dhe ne njeren hedhim nga masa e pergaditur me luge dhe siper hedhim peten tjeter dhe i presim me gote duke i shtypur me pirun anash dhe fusim ne furre ne tem 180 grad. Ju befte mire..


Fjalet kyqe : brumera  kifle  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Flegra buke me hudher te skuqura ne vaj
Embëlsirë me kremë  çokolade
Rolad me banane nga Lulja La