Kifle me kos
Kifle me kos

Kifle me kos

Kuzhint.com

Perbersit: 2 Gota te ujit kos 1 gote te ujit vaj 4 te bardha te vezes 1 peciv pak krip Djath per mbushje miell sipas nevojes per lyerje 1 e kuqe e ves edhe susam. Pergdaitja: Te gjithe perbersit i bejme bashke duke i ulur me miell deri sa te formojme nje brume homogjn dhe njellos si kiflet e zakonshme i shtirjm me pic i mbushim dhe i mbushim me djath i rendism ne nje tepsi i lyejm me nje te kuq te vezes i sperkasim me susam dhje i pjekim per 20 min ne tem 150 grad. I gatuara nga te ;www. tegatuajm. com Ju befte mire. ,


Fjalet kyqe : brumera  kifle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishë viqi me pilafë
Speca turshi me hudhra nga   Albini Learti Jetishi
MUSAK ME PIRE