Kifle me gjize
Kifle me gjize

Kifle me gjize

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 Gota te ujit qumsht, 2 Gota te ujit uje I ngroht, 6 lugë te gjelles sheqer, 1 lugë te mesme kryp, 2 gota te ujit vaj, 1peciv(pluhur fryres), 1 llokum kfasac, Mille sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

Me perbersit e me siperm gatuajm brumin dhe i len me ardh 40 minuta pasta pasi te dyfishohet masa marrim nga brumi dhe duke i ber kuleq- kuleq i tallojm i pren ngapak si ne foto i qesim gjizedhe i mbeshtjellim dhe i renditim ne tepsi i lyejm me te verdhe te vezes dhe i pjekim ne 220 grad.

Ju boft mire

Kifle me gjize nga Salih Dinore Reshani--Nje recept ndoshta shum i leht po shum i shishme


Fjalet kyqe : brumera  kifle  gjize  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KIFLE nga Julia
Sallat ruse
Desert me mascarpone dhe malina