Kepurdha te mbushura
Kepurdha te mbushura

Kepurdha te mbushura

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 pako me kërpudhave të freskëta, 1 qepë, 1 lugë vaj ulliri, 1 hudhër, 150 gr proshutë, 150 gr djathë (kackavall), 1 lugë çaji vegetë

Pregaditja e recetës :

Ne fillim i pastrojm kërpudhat dhe i hiqet pjesa e brendshme.

Pjesën e mbetur e prisni imët dhe e skuqni me pak vaj ulliri, qepë dhe hudhër (deri sa kërpudhat të lëshojnë ujin max 10-15 min).

I largoni nga të nxehtit dhe i shtoni pak vegetë, proshutë dhe djathë (kackavallë).

Me këtë i mbushni kërpudhat.

I fusim ne furre ne 180 grade per 20-25 minuta, dhe kerpudhat e mbushura jane gati.


Fjalet kyqe : kepurdha  mbushura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Lëngu Shërues i Pagjumësis
Gjoks pule te ferguar
Supë me patate dhe spinaq