Kepurdha te mbushura me sos
Kepurdha te mbushura me sos

Kepurdha te mbushura me sos

Kuzhint.com

 Perbersit dhe pergaditja;

Per kepurdha te mbushura me sos na duhen ;500 gr kepurdha 4 domate piper te zi, kryp, vaj per fergim, 3 speca te gjelbert dhe kaqkavalle i ngrime per permbi lahen kepurdhe ia jekim bishtat pastaj ngrihen specat dhe domatet ne copa te vogla poashtu edhe bishtat e kepurdhave ngrihen ne copa pastaj qiten ne tave dhe fergohen specat me bishtat e kepurdhave dhe ne fund qiten domatet iu qitet kryp piper te zi dhe lihet te ziejn pak mandej nga kjo mbushje qesim ngapak ne qdo kepurdhe dhe pjesen tjetren te mbetur e qesim ne enen ku do renditen kepurdhat mandej mbi kete mase renditen kepurdhat dhe shtihen ne furre 200 grade 15 min pasi ti  jekim nga furra iu qitet kaqkavall i ngrire dhe kthehen ne furre per pak minuta derisa te shkrihet kaqkavalli.

Ju beft mir nese i gatuani!

Gatuar nga Nazife Hoxha

Fjalet kyqe : gjellera  kepurdha  mbushura  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bombica (toptha )me kokos
Torte e zezë
Sufle djathi