Keni shtypje të lartë të gjakut? Kjo recetë është për ju
Keni shtypje të lartë të gjakut? Kjo recetë është për ju

Keni shtypje të lartë të gjakut? Kjo recetë është për ju

Kuzhint.com

Kombinimi i arrave me mjaltë është një recetë e fuqishme shtëpiake e cila përdoret për shumë çështje shëndetësore. Në fakt, në disa raste kjo recetë mund të jetë më efektive edhe se ilaçet tradicionale. Çfarë e bënë këtë recetë shumë përfituese për shëndetin është sasia e lartë e vitaminave esenciale, mineraleve, proteinave, yndyrave dhe karbohidrateve, transmeton lajmi. net.

Kjo është arsyeja pse ju duhet ta përgatitni këtë përzierje dhe ta futni atë në zakonet tuaja ditore të dietës.

Ky kombinim është shumë i dobishëm edhe për njerëzit të cilët vuajnë nga anemia.

Për ta përgatitur këtë recetë kundër anemisë, përzieni gjysmë kg mjaltë me gjysmë kg arra dhe më pas shtoni lëngun e një limoni.

Përzieni mirë dhe më pas futeni në një kavanoz qelqi, duke e përdorur tri herë në ditë nga një lugë çaji.

Ju gjithashtu mund ta trajtoni edhe tensionin e lartë të gjakut me këtë recetë.

Thjeshtë merrni 100g arra dhe pak mjaltë dhe konsumojeni atë çdo ditë për një muaj e gjysmë.

Kjo recetë shëron edhe dhimbjet e kokës, pagjumësinë dhe ulcerën.

Preferohet edhe për shtatëzënat.


Fjalet kyqe : keshilla  keni  shtypje  larte  gjakut  recete  eshte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me arra
REVANI me GRIZ
Ëmbelsirë  me form shalqiri