Kendella me kumbulla
Kendella me kumbulla

Kendella me kumbulla

Kuzhint.com

Perbersit: 1 Kg patate te ziera te bera pire 2 Veze Pak uje Pak miell Pak kripe Vaje Kumbulla Pergaditja: Pasi te jene zier patate i bejme pire dhe me pire formojme katrore i mbushim kumbullen ne mes dhe i fusim ne uje per tu zier peer 7 min dhe pasi ti ziejm i qesim i rrokulisim ne sheqer ose ne thermija buke


Fjalet kyqe : tradicionale  kendella  kumbulla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Karkaleca me patate
Llokuma me djath
Mini krostata