Keksa per caj
Keksa per caj

Keksa per caj

Kuzhint.com

Pergaditja:

3 ve tunden me 3 gota te cajit sheqer, 3 gota te qajit vaj, nje sheqer vanille.

I shtohet miell dhe nje pluhure per pjekurina (pecive ).

Miell shtohet deri sa masa te largohet nga duart, formen ua japmi rrumbullake i pjekmi ne 250 grad per 15 deri ne 20 minuta.

Nga kjo mase dalin 57 keksa te cilet munde ti pluhurosni me sheqer pluhure apo kanelle.

Ju befshin mire

Te gatuara nga Egzontina Ismaili


Fjalet kyqe : brumera  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Zbutes ne kushte shtepiake
Qofte me mishë viçi në salcë
SI TE REDUKTONI DHIMBJET E BARKUT