Keksa me mak
Keksa me mak

Keksa me mak

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

60 gr Mak, 125 gr Gjalp i bute, 80 gr Sheqer pluhur, 1 Ve, 170 gr Miell, 1 Luge gjelle niseshte, Gjysem luge qaji bakin, Cokolate

Pregaditja e recetës :

Te gjithe perberesit i ngjeshim me duar dhe bejme brumin.

Pastaj me luge gjelle japim formen dhe i vendosim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje.

Te pjeken ne temperatur 200 Grad per 8-10 minuta.

Shkrim cokolaten dhe gjysmen e secilit keks e lyejme me cokolate.


Fjalet kyqe : brumera  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me petë te gatëshme dhe bruznica
Kifle me krem djathi
Biskota role