Keksa me kokos dhe qokollad
Keksa me kokos dhe qokollad

Keksa me kokos dhe qokollad

Kuzhint.com

Perberesit 7 lug miell 4 lug gjalp 1 pako kokos 3 lug te medha sheqer 4 te kuqe e vezes 2 pluhur per fryrje ( peciv) 2 lug vaj per lyrje te tepsis Per lyrje; Qokollad te zez dhe te bardhe Pergaditja RRahim vezet dhe te gjitha keto perbers tjer i qitni me nje ene dhe i perzieni me mikser e bani brumin e ngjishni dhe e shtrini ne nje pet 1 cm dhe e preni ne gjatesi siq e shihni ne foto ;i renditim ne tepsi te lyer me vaj dhe pastaj i futni per tu pjekur ne furr ne 180 grad. Pasi te pjeken i lem qe re ftohen pak dhe i rrotullojm per lyrje me qokollat te zeze i vendohim menjetel furre qe te thahen dhe siper e dekorojm mq qokollad te bardhe e futni ne frigorifer per tu ngrir qokollata per 15 min eshte gati per tu servu. ju beft mire.


Fjalet kyqe : embelsira  keksa  kokos  qokollad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir turke per qaj
Kundër astmës me gjethe fiku
Biskota interesante me arra