Keke me vishnje
Keke me vishnje

Keke me vishnje

Kuzhint.com

Kek me vishje e gatuar nga Shpresë Bajrami Velići

Perbersit dhe pergaditja >>Ne nje en i bashkojm ;2 vez, 1 gote sheqer, 1/2 gotes me vaj, 1 gote jogurt,, 2 gota mille, 1 pecivdhe 1 sheqet vanille dhe masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me vaj siper ia hedhim edhe 100 gr vishje pa fara dhe e pjekim ne temperatur 180grade


Fjalet kyqe : embelsira  keke  vishnje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem me nestle dhe banane
Torte me malina dhe kokos
Ëmbelsirë me bajame(badema)