Keke i mbushur me kreme kokosi nga tegatuajm
Keke i mbushur me kreme kokosi nga tegatuajm

Keke i mbushur me kreme kokosi nga tegatuajm

Kuzhint.com

2-te barrdha te vezeve i rrahim mire me mikser pastaj ia shtojm edhe 2 gota te ujit kokos dhe 1 gote sherer pluhur pastaj masen e persiejm me dore per ti bashku perbersit dhe nga masa e fitiar fotmojm 10 toptha te barabart ku kto toptha i vendosim ne frigorifer qe te qendrojn nje ore.

Keku : Ne nje en i rrahim me mikser 3 veze me 1 gote te ujit sheqer pastaj ia shtojm 1 gote vaj, 1 gote qaje rusi te ftohur 2. 5 gota me mielle. 1 peciv dhe 3 luge te supes me kakao i perziejm te gjitha se bashku dhe pastaj masen e fituar e qesim ne tepsi me form te lyer me gjalp dhe mielle ku ne te se pariqesim gjysmen e mases ne tepsi dhe ngadal mbi te tani i vendosim topthat dhe siper tyre e qesim edhe gjysmen tjeter te brumit e rrafshojm mire dhe e pjekim ne 180 grad.

Pasi te pjeket mire e dekorojm me qokollad te shkrire.


Fjalet kyqe : embelsira  keke  mbushur  kreme  kokosi  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mish pule me kunguj të vegjël
Bohçe me mishe të bluar
Bakllavë e thatë