Kekë per festa
Kekë per festa

Kekë per festa

Kuzhint.com

Perbersit:

3 luge gjelles sheqer,

2 gota e gjysem miellë,

1 cokolad te zeze,

200 gr rrush i that,

1 luge gjelles mak,

Gjalp per lyerjen e taves.

Pergaditja:

Ne nje ene rrahim vezet me sheqerin dhe pastaj shtojme kosin edhe vajin, gradualisht shtojme cokolladen e coptiar dhe rrushin e that e perziejm mire dhe ia shtojme 1 luge mak, pastaj shtojme vanilje dhe ne fund hedhim miellin te perzier me peciv masen e bashkojme mire dhe e hedhim ne nje tepsi me forme te lyer me gjalp ne cdo cep dhe te sperkatur me miell, e pjekim per 35 min ne tem 180 grd.

Gatuar nga ne


Fjalet kyqe : embelsira  keke  festat  fund  vitit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Soda e bukës kushton pak por vlen shumë!
Një salcë që lufton migrenën
Pse duhet vendosur qep ne kembe??!!!