Kekë me vishnje
Kekë me vishnje

Kekë me vishnje

Kuzhint.com

Kek me vishje e gatuar nga ne

Perbersit dhe pergaditja:

Ne nje en i bashkojm ;

2 vez, 1 gote sheqer,

1/2 gotes me vaj,

1 gote qumësht

2 gota mille, (25 lugë)

1 peciv dhe 1 sheqet vanille.

Masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me vaj siper ia hedhim edhe 100 gr vishje pa fara dhe e pjekim ne temperatur 165 grade.

Dekori sipas deshires.


Fjalet kyqe : embelsira  keke  vishnje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Panine te mbushura me djathe
Kekë me fruta te thata
Kroketa me djathë