Kekë me pak përbërs
Kekë me pak përbërs

Kekë me pak përbërs

Kuzhint.com

Ëmbëlsirë shumē e shijshme dhe e shpejt per tu pergatitur nga nusja ime e dashur Egzona.

4 kokrra vezë,

15 lugë sheqer,

15 lugë qumësht,

15 lugë vaj,

15 lugë miellë,

1 pluhur fryrës.

Pergatitet brumi me perbersit e me siperm pastaj qitet te tepsi te lyer me vaj dhe pjekja behet në temperatur 180 grad.

Pasi te pjeket e lagim siper me pak (1 gotë uji) me qumësht dhe e dekorojm me kokos ose arra dhe e presim sipas deshires.

Ju bëft mirë nese e pergatiteni.


Fjalet kyqe : embelsira  keke  perbers  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta braziliane 10 kg për dy javë!
Speca Djegës Turshi
Pogaqe te vogla nga Buqe Ferizi