Kekë me molle nga Lulja La
Kekë me molle nga Lulja La

Kekë me molle nga Lulja La

Kuzhint.com

Perbersit:

1 sheqer vanilje,

1 gote qumesht,

1 gote sheqer,

1 gotë vaj

2 vezë, 1 peciv,

12 lugë gjelle me miellë

5 Molla mesatare.

Pergaditja:

Ne fillime pastrojme mollet dhe i qerojme duke i prere dhe renditur ne tepsi njelloj sikurse ne foto, pastaj pergadisim peten ku ne nje ene rrafim vezet me sheqerin dhe graduaisht shtojme te gjithe perbersit e tjere nga te lengshmet si vajin dhe qumeshtin. pastaj te tjerat. masen e pergaditur ia hedhim siper molleve dhe e fusim ne furre per 20 min ne 200 grad.

Recet e gatuar nga nje fanse e faqes Luja la


Fjalet kyqe : embelsira  molle  gatuar  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dredhëzat dhe boronicat mbrojnë nga infarkti
Pica të vogla me bukë
Pasta me mishe pule