Kekë me krem çokolade
Kekë me krem çokolade

Kekë me krem çokolade

Kuzhint.com

Kekë me krem çokolade i pergaditur nga Kaltrina Berisha.

Për kek nevoiten:

  • 3vez i rrahim
  • 1 gote qumshte i vaket
  • 1 gote vaj
  • 3 luge kakao
  • 1 peciv
  • 1 vanilli
  • 1 gjysem gote sheqer
  • 2 luge gjelle mjalt
  • copza qokollade dhe copza lajthija si dhe
  • mille

Pergaditja;

Gatuajm kekun me perbersit e me siperm derisa te bashkohen mire dhe masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe e pjekim ne 180 grad

Per kremin mbi keke nevoitet ; Ne nje tengjere qesim ;1 gote qumesht, 1filgjan sheqer, 3lug kakao, 1filgjan copza qokollade dhe pastaj i ziejm kto dhe pası trashet masa ia hedhim siper kekut te pjekur dhe e dekorojm si ne foto


Fjalet kyqe : embelsira  keke  krem  qokolade  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e shpejt me sherbetë
Pogaqe rrethore
Pogaçe te vogla me djathë nga ne