Kekë me kakao dhe karota
Kekë me kakao dhe karota

Kekë me kakao dhe karota

Kuzhint.com

•Perbersit;

• 15 lug Vaj,

• 5 lug Sheqer dietal,

• 5 Lug Miell dhe lug karota te bluara ne rende imet,

• 15 lug Qumsht,

• 1 peciv,

• 1 lug Cimet dhe 2 luge kakao,

• 1 çokollat dietale.

Përgatitja:

-I marrim vezet dhe i thyejm ne nje en iperziej dhe, ne te ia shtojm Vajin, sheqerin, miellin, qumshtin, pastaj ja shtojm peciven dhe Cimet-in dhe prap i rrahim me mikser dhe ne fund ia qesim karotat dhe i perziejm me luge ku pastaj masen e fituar e qesim ne tepsi telyer me gjalp e rrafshojm dhe e fusim ne furrën te para nxehur dhe e lëm te pjekët per 15 min.

Qokollaten e bardhe e shkrijm ne avull dhe e lyejm siper torten pastaj e zbukuroni me kokos.


Fjalet kyqe : embelsira  dietal  karota  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tave me kofsh pule dhe oriz bere nga Era Rexhepi
Mask me vez per nje fytyr te bukur(video)
Kek me kakao