Kekë me copeza cokollate nga Ela Mana
Kekë me copeza cokollate nga Ela Mana

Kekë me copeza cokollate nga Ela Mana

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 2 gota mielle
  • 2 gota sheqer pluhur,
  • 2 filxhana kafeje kose,
  • 1filxhan kafeje gjalpe te shkrir ne temperature te ambientit,
  • 2 kokra veze
  • 1luge kafeje sode buke dhe
  • copza cokollate per embelsira

Pergaditja;

Ne nje ene te thelle perziejm te gjitha perbersit e mesiper si ne fot pastaj masen e fituar e qesim ne nje tepsi me forma(si ne foto) dhe e pjekim ne temperatur 170 grad deri sa te marr ngjyren qe deshirojmdhe ta vertetojm se eshte pjekur tersisht me nje shkop druri te holle.

Pasi te pjeket sherbehet e nxehte


Fjalet kyqe : embelsira  copeza  cokollate  mana  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salca me perime te fresketa
Bëjeni vet atë “juice” portokalli
Embelsire ruse