Kekë me copeza çokollatë
Kekë me copeza çokollatë

Kekë me copeza çokollatë

Kuzhint.com

Perbersit;

2 gota mielle,

2 gota sheqer pluhur,

2 filxhana kafeje kose,

1filxhan kafeje gjalpe te shkrir ne temperature te ambientit,

2 kokra veze,

1luge kafeje sode buke dhe copza cokollate per embelsira.

Pergaditja;

Ne nje ene te thelle perziejm te gjitha perbersit e mesiper si ne fot pastaj masen e fituar e qesim ne nje tepsi me forma(si ne foto) dhe e pjekim ne temperatur 170 grad deri sa te marr ngjyren qe deshirojmdhe ta vertetojm se eshte pjekur tersisht me nje shkop druri te holle.

Pasi te pjeket sherbehet e nxehte


Fjalet kyqe : embelsira  copeza  cokollate  mana  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kungull i njome dhe domate te mbushura me peshk tuna
Si t’i rezistoni tundimit për të ngrënë ëmbëlsira
Patate me mishë pule dhe perime