Kekë me çokolladë dhe qershia nga Blerta Morina Gashi
Kekë me çokolladë dhe qershia nga Blerta Morina Gashi

Kekë me çokolladë dhe qershia nga Blerta Morina Gashi

Kuzhint.com

Përbërsit:

500 Gram Miellë,

200 Gram sheqer,

1 Vanile sheqer,

175 Gram margarin,

Perbersit e mesiperm I perzin me mikser mire si ne foto ia shtojm edhe 200 gram qokollade te coptuar dhe prap i persiem qe te bashkohen mire

Pastaj marrim nje tepsi me forme dhe e lyejm me vaj dhe e qesim masen e fituar e rrafshojm dhe siper saj i renditim edhe 3oo gr qershijat e konzervuara.

Kekun e vendosim ne furre per me pjek 150 grad per 60 minuta

Mbasite pjeket keku e dukurojm me sheqer pluhur

Per ma shume shiko foton.


Fjalet kyqe : embelsira  keke  qokollade  qershia  blerta  morina  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makarona me salmon te tymosur
 Sallat me speca te pjekura
Embelsire me tameloriz