Kekë me çaj të zi
Kekë me çaj të zi

Kekë me çaj të zi

Kuzhint.com

PËRBËRËSIT

1kg fruta të përziera 3 gota çaj të zi3 gota miell METODA E GATIMIT: Paraprakisht e ngrohim furren ne 125 grad C. marrim 3 gota caj te zi dhe en te hedhim frutat e ndryshme dhe ne te shtojme gradualisht miellin deri s ate behet nje mase homogjene dhe e vendosim ne nje tepsi te rrumbullaket te shtruar me leter e fusim ne furre per afro 2 ore ose me pak varsish se si piqet.

Sherbehet e ftofet dhe karakterisit e kesaj embelsire eshte se ajo mund te qendroj e pa prishur ne temperature te frizit deri ne 1 muaj dhe ta ruaj shijen e saj fantastike.

Ju befte mire....


Fjalet kyqe : embelsira  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Buk me brokoli proshutë dhe djathë
Ëmbelsirë me dekor nga Emira
Torte shtepije