Kekë i shpejt me çokokrem
Kekë i shpejt me çokokrem

Kekë i shpejt me çokokrem

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 3 veze
  • 1 Gote te ujit vaj
  • 1 Gote te ujit qumesht
  • 3 Gota te ujit miell
  • 3 luge gjeles sheqer
  • 1 Peciv
  • 3 luge gjeles cokokrem

Pergaditja: Rrahim vezet me mikser dhe ia shtojme sheqerin dhe vazhdojme i rrahim deri sa te fryhen pastaj shtojme vajin dhe qumeshtin pasi masa te jete bashkuar shtojme mielin e perzier me 1 peiv.

Masen e ndajm ne dy pjes te barabarta nejren e shtrojme ne tepsi me forme ndersa tjteres ia shtojme cokokremin e perziejm mire dhe e shtojme me luge dhe i jap[im forme sipas deshires.

Piqet per 20 min ne 170 grad.


Fjalet kyqe : embelsira  shpejt  cokokrem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KONSUMI I PËRDITSHËM I MISHIT TË KUQ MUND TË SHKAKTOJË…
Toptha Bore te vogla(kapela ruse)
Kekë laraman nga Brunilda Nuhu