Kekë I shpejt laraman
Kekë I shpejt laraman

Kekë I shpejt laraman

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 vez dhe dy lug kako, 10 luge sheqer, 1 filgjan I kafes qumesht, 1 filgjan vaj, 10 luge mielle, 1 sheqer vanille, 1 pecive

Pregaditja e recetës :

Kekë I shpejt laraman Vesa Nina.

Ne fillim i rrahim 4 vez, me 10 luge sheqer pastaj ia shtojm 1 filgjan I kafes qumesht, 1 filgjan vaj, 10 luge mielle, 1 sheqer vanille, 1 pecive dhe masen e fituar e ndajm ne dy gjysma te barabarta ku gjysmen se brumit e qesim ne tepsi ndersa gjysmes tjeter ja shton dy lug kako e perziejm mire dhe ja hedhim siper vende vende qe keku te behet dy ngjyresh dhe ta merr formen si ne foto.

Pastaj tepsin e vendosim ne furre qe te pjeket ne 190 grad.


Fjalet kyqe : keke  shpejt  laraman  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kroketa me mish pule
Mjedrat, ilaçi për shumë sëmundje
Embelsirë me lenge vishnje