Kekë i shijshm me sos çokollate
Kekë i shijshm me sos çokollate

Kekë i shijshm me sos çokollate

Kuzhint.com

Kekë me çokolladë nga Ledion Starts

4 vezë, 1 gotë sheqer,

1 gotë vaj,

1 goteë qumsht,

1 peciv (pluhur fryres)

1 sheqer vanile,

2 gota miellë,

2 lug kakao.

Kremi :2 gota qumshtë, 1 gotë sheqer, gjysëm gote të qajit vaj, 3 lugë kakao, 3 lugë nutela.

Pergatitim kekun me perbersit e më siperm pastaj kekun e pjekim ne 180 gtad dhe e prejm si ne foto dhe pastaj kremin e ziejm me perbersit e shënuarme lart dhe të nxeht ja qesim sipër ku ne fund e dekorom me luleshtrydhe


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  krem  qokollade  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rrole dy ngjyrshe
Qofte me perime
Djathe ne kushtet e shtepis nga Lulja La