Kekë arra dhe me karamel
Kekë arra dhe me karamel

Kekë arra dhe me karamel

Kuzhint.com

Përbërsit:

18 luge sheqer,

4 kokrra vezë,

12 luge miellë,

1 pluhur per pjekurina( pecive),

1 gote vaj,

1 gote qumesht,

200gr karamel por bene edhe qokollad nese nuk keni.

Pergaditja:

Se pari i perzijen vezet pastaj shtojm te gjithe perbersit e tjere dhe masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me yndyre dhe e pjekim ne temperature 180-200*C

Pasi te pjeket dhe te ftohet torta e shpojme ne disa vende dhe i hedhim karamelin ose qokoladen e shkrire siper kekut dhe e dekorojm me arra te coptuara.

Ju beft mire


Fjalet kyqe : embelsira  keke  karamel  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pasta te mbushura  me form peshku
Pite me peta bakllaves
22 ushqimet që u ndihmojnë të bini nga pesha në verë